Açıklama

AKULİ MÜZİK ATÖLYESİ;  20 yıllık tecrübesiyle Bilinçli ve sosyal müzik eğitimi konusunda eksikliklere ve ihtiyaçlara cevap vermek amacıyla yola çıkmıştır.

Bugüne kadar gözlemlediğim öğrencilerimizin çoğunda özellikle ritim ve hareket konusundaki eksiklikleri göze çarpmaktadır. Bu husus bilgiyi içselleştirme ve uygulama konusundaki eksikliklerden kaynaklanmaktadır. Bunun nedeni ise eskiden sokakta çeşitli oyunlar oynayabilen çocukların şimdilerde bu ortamı bulamamalarıdır. Bu oyunlar çocuklara öğrenimini ve gelişimini sağlayacak veri (ritim, hareket, dans, fonetik çalışma, form, çok seslilik, hafıza, yaratıcılık vs...) bulundurmaktaydı.

Bu açıdan amacımız bilgisayar başına bağlanmış gençlerimizi kurtarmak tekrar hareket etmesini ve birey olmalarını ve sosyalleşmesini sağlamak, somut verileri yüzeysel ve yanlış öğrenmelerine son vermek bize düşen en önemli görevlerdendir.

Enstrüman eğitiminde yıllardır edindiğim tecrübemle, bilgim ve edindiğim teknikle gençlerimize beraber enstrüman çalmaya, sosyal etkileşime, uygulamaya yönelik bir anlayış enstrüman eğitimindeki bakış açımızdır.

Çağdaş, akılcı, somut düşünebildiği gibi soyut ve yaratıcı da düşünebilen, aynı zamanda öğrendiği bilgiyi yorumlamaya ve geliştirmeye açık olan öğrenciler yetiştirerek hayatının her alanına yansıtarak mutlu bireyler hedefimiz ve amacımızdır.

Bizimle birlikte iseniz hem kaliteli zaman geçirmiş hem emeğinizin karşılığını müzik eğitiminde doğru teknikler ile almış olarak memnun olmuş olacaksınız.

Amacımız sadece enstrüman öğretmek değil enstrüman öğretirken Ozan geleneği çerçevesinde sanatı ve sanatçı kavramlarını, yeniden kaybetmiş olduğumuz değerleri öne çıkarmak, soran sorgulayan özgüvenli ve iç disiplini oturmuş bireyler haline gelmek.

Müziğin yaşı yoktur. Her insan müziğe ihtiyaç duyar zira müzik ruhun gıdasıdır.

"MÜZİK HAYATTIR !"

Şehir
Reklam
Kategori
Takip Et!
mood_bad
  • Henüz yorum yapılmamış
  • chat
    İnceleme Ekle