Açıklama

İzmir Güzel Sanatlar Merkezi 1995 yılında “Daha güzel, daha yaşanası, sevgi, mutluluk ve barış dolu bir dünya için sanat” anlayışıyla kuruldu. En kısa sürede, en az enerjiyle en yüksek verimi almayı hedefledik. Bunu sağlamak için yeni programlar geliştirmeye çalıştık, çalışıyoruz. Bu doğrultuda en önemli gelişme 2008’den beri West London üniversitesine bağlı olan LONDON COLLEGE of MUSİC’ in İzmir ve Ege Bölgesi temsilciliğine başlamamız oldu.

Müzik eğitimi her yaşta mümkündür. Bir müzik aleti çalmak, şarkı söylemek ya da beste yapmak isteyen kişinin yaşı çok önemli bir etken değildir; Yeter ki zaman ayırsın, çalışsın... Ancak başarı düzeyinin yüksek olmasının küçük yaşlarda başlamış olmakla ilişkisi saptanmıştır.

 

Amaç, sevgi ve dostluk ortamında deneyimli öğretim kadrosu ve sürekli yenilenen programlarla yeteneklerin ortaya çıkmasına ve gelişmesine katkı koymaktır. Bu yaklaşım “ alışma - değişme - gelişme - dönüşme “ süreçlerini kapsar.

“Yeteneksiz Çocuk Yoktur” anlayışıyla yola çıkarak, “öğretme yerine öğrenme” yaklaşımıyla yeteneklerinin ortaya çıkmasına; Öğrencinin eğitime aktif katılımının sağlanmasına ve sorumluluk almasına; Sorgulama ve çözümleme becerilerinin geliştirilmesine; Keşfetme, anlama, içselleştirme, yorumlama ve hayal gücünün gelişmesine; Müzik aracılığıyla kendini ifade etme ve iletişim kurma alışkanlığını kazandırılmasına ve hem ülke çapında hem de uluslararası platformda başarılı öğrenciler yetişmesine katkıyı hedefledik.

Şehir
Harita
Reklam
Takip Et!
mood_bad
  • Henüz yorum yapılmamış
  • chat
    İnceleme Ekle